”Çocuk Elbiseleri” Serisi ”Model 1” Patron – Kalıp

Arkadaşlar, Merhaba.

”Çocuk Elbiseleri” Serisi ”Model 1” resmini beğendiyseniz çocuğunuzun ölçülerini ( Boy, göğüs, bel ve kalça ) alıp bana gönderin, size özel patron kalıbını çıkarıp göndereyim.

21-05-2014 07-37-41

Bu bloğu takip eden ve çevrelerine beni eklemiş tüm arkadaşlarım.

Çocuğunuzdan alacağınız 4 tane ölçüyü gönderin ( Ölçümü aşağıdaki resimde gösterildiği gibi yapabilirsiniz.  Doğru Ölçü Alma Yöntem ve Tekniği yazısına bir göz atabilirsiniz. ) ve bu model için size özel patron / kalıp ( tabii ki yapabildiğimce, yetiştirebildiğim kadarıyla… ) göndereyim.

Yukarıdaki model sizce güzelse, beğendiyseniz ve bu modelle bir uygulama yapmak istiyorsanız, aşağıda vereceğim standart M beden  ( Göğüs : 64 cm, Bel :57 cm, Kalça: 76 cm ve tam boy ölçüsü : 1,28 mt ) hazır patron kalıbını da ( A4 Dosya kağıdı ebatlarında parçalara bölünmüş ) kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resim, eğer kalıp talep edecekseniz, sadece ölçünün nasıl alındığının yöntemini göstermek için konmuştur. ( Bu resim yukarıdaki çocuk elbisesi  modelini göstermiyor tabii ki… )

olcu

Çocuğunuzun Bedenini doğru ölçün!

Bedeni doğru ölçmek için mezuranızı düz tutun ve kaydırmayın. Ölçü alırken ince kıyafetler (örneğin. iç çamaşırı) giydirin ve çocuğa kendisini rahat bırakmasını söyleyin. Yakınlarınızdan size yardım etmelerini isteyebilirsiniz. Böylece çocuğun bedenini en doğru şekilde ölçmüş olacaksınız.

  1. (A) Boy Ayakkabısız, baştan tabana kadar olan uzunluğu ( Boyu ) ölçün (Kapı eşiğine çocuğunuzu yaslayarak, kenardan en doğru sonucu alabilirsiniz).
  2. (B) Göğüs Göğsün üzerindeki en geniş yerden göğüs çevresini yatay ölçün.
  3. (C) Bel Bağlamadan bel çevresini ölçün.
  4. (D) Kalça – Basen Kalçanın en geniş yerinden baseni ölçün.

 

A4 sayfa boyutlarında evdeki bilgisayarınızdan bastırabileceğiniz PATRON – KALIP dosyasını indirmek için ya buraya ya aşağıdaki mavi ”DOWNLOAD -KALIBI İNDİR” linkine yada aşağıdaki Çocuk Elbisesini gösteren grafik resmine tıklayınız.

Download – Kalıbı İndir

21-05-2014 07-38-16

Açtığınız çocuk giysisi için olan patron dosyasındaki kalıpların A4 baskılarını şöyle toplayacaksınız. 

21-05-2014 07-41-25Ve yine yukarıdaki modeli yapmak için birleştirerek oluşturduğunuz patron kalıbının parçalarını aşağıda gösterildiği gibi yan yana getirerek dikeceksiniz. Dikiş için pay verilmiştir. 

21-05-2014 07-45-58İsterseniz ölçüleri aldıktan sonra: info@edikis.com mail adresine gönderip yukarıdaki modelden tamamen ücretsiz patron isteyin. Vakit buldukça bu modelin patronunu çıkarıp size ileteceğim.

Bu günlük bu kadar.
İyi günler, hayırlı dikişler dilerim.
Posted in Kalıp Projeleri, Resimli Anlatımlar
One comment on “”Çocuk Elbiseleri” Serisi ”Model 1” Patron – Kalıp
  1. Emine dedi ki:

    Türkiyede böle bi sayfa olduğuna i na na mı yo ruuuuuum süpersiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*