Dikiş Blogları Kardeşliğinde Eşleştiğim Blog – MAVİŞ ( YELİZ ŞENNUR KARAKOÇ )

Merhabalar,

Sevgili Nebihan Akça ile çıktık yola. Dikiş blog’larının kardeşliği için. Etkinliğin hala sürdüğünü belirtelim.

page

Benim için eşleşmede sevgili YELİZ ŞENNUR KARAKOÇ var.

Yani MAVİŞ. 31-05-2014 03-15-37

Maviş der ki: Aslen Giresunluyum. Ben çocukken, annem dikiş dikerken, ben de bebeğime elbise dikerdim. Dikemeyince kumaşı atardım, annem de kızardı bana, ”makinenin ayarını bozmuşsun” diye.

Meslek lisesinde giyim bölümünü bitirdim. O zaman okulda öğrendim ki çocukken beceremediğim makine ile dikişteki başarısızlığımın nedeni, meğer makinenin altına ip toplandığı içinmiş.

Beden üzerine model uygulamayı ve ölçüye göre pratik etek kesmeyi staj yaptığım yerde öğrendim. İstediğim modele göre kumaşım yetmez ise, uyabilecek başka kumaş kullanıyorum. Böylece kumaşlar birbirine kombin oluyor.

Dikmeyi seviyorum ve profesyonelce dikiyorum. Kalıp olarak burda dergilerini öneririm, fakat kalıpları beden ölçüleri ile karşılaştırmak gerekiyor.

Ben İstanbul’un Anadolu yakasında,İçerenköy’de yaşıyorum. Küçük bir atölyem var. Dikiş dikiyorum ve tente, branda, saçak ve üst kısımlarına yazı ve logolar yazıyorum.

Çevremde blog kullanan yoktu. Deneme yanılma ve birazda internet’te araştırarak blog’umu kurdum. Yaptıklarımı blog’umda paylaşıyorum. İşte benim blog’um. Aşağıdaki resmide tıklamanız blog’uma sizi götürmek için yeter. Adres: http://mavis-mavisnur.blogspot.com.tr/

 

mavis_1 http://mavis-mavisnur.blogspot.com.tr/

Facebook’ta YELİZ ŞENNUR KARAKOÇ diye aratırsanız ben varım ama isterseniz bağlantı adresini veya altındaki resmi tıklayın. Ben karşınızdayım.
31-05-2014 03-36-49
31-05-2014 03-44-03
Sizlere yardımcı olacak blog’lar önereyim, dikiş konusunda işinize çok yarar. Bunlar çok severek takip ettiğim bloglar’dan bazıları. Onların çok güzel resimli anlatımları da var.
YASEMİN UZUNOĞLU
LAÇİN TENEL
BANUCA BİRŞEYLER
BAHAR YORGUN
LİLİBEBEK
Tüm dikiş sevenlere sevgilerle.
YELİZ ŞENNUR KARAKOÇ
Posted in E DİKİŞ PLATFORMU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*